Witajcie moi Drodzy!

Już za miesiąc z małym kawałkiem rozpocznie się czwarta edycja wakacji ze Szczeroaktywną!  Jestem przeszczęśliwa, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się nasze wyjazdy i że w coraz to większym gronie podbijamy kolejne nadmoskie kurorty! To będzie grupa naprawdę godna podziwu! Już niedługo wspólnie przywitamy przepiękne Sarbinowo i niezmiennie zimne jak lód Morze Bałtyckie 😀. Przed nami wspólne aktywności, wycieczki  bliższe i te dalsze, dużo śmiechu, moc atrakcji i jeszcze więcej wrażeń! Oj będzie się działo!

UWAGA NOWOŚĆ!!!

W tym roku we wrześniu jedziemy na magiczne pożegananie lata do Mikołajek (https://szczeroaktywna.pl/magiczne-pozegnanie-lata-na-mikolajkach-ze-szczeroaktywna-2024/)! Lista uczestnków co prawda jest już pełna, ale warto zapisać się na listę rezerwowową, bo miejsca potrafią się zwolnić.
Jeśli natomiast ktoś z Was myśli o planach na przyszły rok 2025 to mam dla Was dobre wiadomości!
Standardowo zaraz po Nowym Roku odbędzie się zimowisko w bardzo urokliwym uzdrowisku – Polanicy Zdrój.  W czerwcu na wakacje planuję zabrać Was do miejscowości Łazy, koło Mielna. Ośrodek wczasowy przepięknie zlokalizowany, pomiędzy morzem Bałtyckim, a jeziorem Jamno, a do tego wszystkiego cudowne lasy. Czy to nie brzmi cudownie? 🙂

Oprócz wyżej wymienionych wyjazdów zaplanowałam dla Was MAJÓWKĘ 2025r.!  Ośrodek mieści się w Wilkasach na Mazurach. Położony nad samym jeziorem (wyłączność dostępu do linii brzegowej), z barem na skarpie z wyjątkowym widokiem właśnie na jezioro! Z kolei na początku września planuję wyjazd na Roztocze do Sandomierza. Poszukamy Ojca Mateusza, a jak już odnajdziemy to podegustujemy wina z lokalnych winninic.

Jesteście na to wszystko gotowi? 😀

Poniżej zebrałam dla Was najbardziej potrzebne informacje dotyczące naszego wyjazdu do Sarbinowa!


ZBIÓRKA/TRANSPORT

Z osobami, które będą jechać razem ze wszystkimi autokarem, spotykamy się na ostatniej stacji metra przystanek METRO MŁOCINY. Zbiórka na rogu Galerii Młociny, przy ul. Zgrupowania AK „Kampinos” 15 na przystanku autobusowym. Stojąc przodem do wejścia głównego do galerii, trzeba iść w lewo na przystanek autobusowy, który znajduje się na rogu galerii.

Zbiórka jest o godzinie 7.30. Wyjazd o godzinie 8.00. BARDZO PROSIMY O PUNKTUALNOŚĆ!

Podaję także telefon kontaktowy do mnie w przypadku problemu znalezienia miejsca zbiórki 692-823-536.

DOJAZD WŁASNY

Na miejscu proszę być koło godziny 15.00 – 16.00. Na miejscu parking bezpłatny: 1 samochód na 1 pokój lub apartament.

ZAKWATEROWANIE

Miejsce w którym będziemy mieć zakwaterowanie oraz wyżywienie to Ośrodek wypoczynkowy Politechniki Warszawskiej, przy ul. Nadmorskiej 15, 76-034 Sarbinowo . Tutaj znajdziecie link bezpośrednio do ośrodka – http://www.nadmorzem.net/sarbinowo/osrodki/politechniki-warszawskiej/

Dojazd na miejsce przewidywany jest w godzinach 15.00 – 16.00. Następnie odbędzie się zakwaterowanie do pokoi, a zaraz po tym będziemy mieć obiadokolację i spotkanie organizacyjne.

UBEZPIECZENIE

Wyjazd jest zabezpieczony Gwarancją Ubezpieczeniową, Towarzystwa Ubezpieczeń „Europa Spółka Akcyjna” Turystycznym Funduszem Gwarancyjnym oraz Turystycznym Funduszem Pomocowym. W cenie wyjazdu jest także zapewnione ubezpieczenie podróżne wykupione w Towarzystwie Ubezpieczeń i Reasekuracji „Warta”.

ATRAKCJE DODATKOWE

Podczas pobytu jak na każdym wyjeździe, wszystkie dni będą wypełnione różnymi aktywnościami. Między innymi, zaplanowałam dla Was takie atrakcje jak:

* Podczas pobytu odbędzie się ognisko i przy wakacyjnych rytmach będziemy smażyć kiełbaski.

* W planach mam także dłuższy marsz Nordic Walking do miejscowości obok, czyli do Chłopów. Miejscowość Chłopy jest w całości wpisana do rejestru zabytków ze względu na zachowany stary układ zabudowy oraz wiele zabytkowych chałup szachulcowych. Układ urbanistyczny Chłopów składa się z 9 ulic, przy których stoją zabytkowe domy. Przejdziemy sie także po pięknym nowowybudowanym molo, które mierzy aż 90 metrów.

* Jeśli będzicie chętni, to wybierzemy się na wycieczkę melexem do pobliskiej miejscowości Gąski, ponieważ to właśnie tutaj znajduje się druga pod względem wysokości latarnia na polskim wybrzeżu. Chętni będą mogli na nią wejść i zobaczyć piękny roztaczający widok na Morze Bałtyckie.

Przejazd melexem oraz bilet na latarnię dodatkowo płatne. Około 20 zł

* Naszą tradycją już jest ZABAWA TANECZNA, podczas której obowiązuje PRZEBRANIE!

Przeniesiemy się w te wakacje do lat 40 i 50 XX wieku. Królować będą sukienki w kwiaty, groszki, czy paski/prążki – koniecznie rozkloszowane na dole. Można zamienić na dopasowane (najlepiej krótkie) spodenki jeansowe, do tego obcisły t-shirt lub koszula w kratkę! Nie zapomnijcie o apaszce lub opasce na głowe i czerwonych ustach! Czy już wiecie co to za styl? PIN – UP GIRLS!
Co to dokładnie znaczy? Pin-up girls były zawsze piękne i uśmiechnięte, ubrane w rozkloszowane sukienki lub skąpe stroje/bieliznę. Pojawiały się głównie na plakatach, które mężczyźni przypinali na ścianach (stąd ich nazwa).

Podczas tej imprezy super sprawdzą się także: mocne czarne kreski nad górnymi powiekami oraz „zarumienione” policzki. Charakterystyczne fryzury to głównie loki podpięte po bokach, grzywki – koniecznie podwinięte lub w formie dużych loków. Kokardy i wisienki tylko podkręcą Waszą stylizację. Musi być cukierkowo! Najbardziej znaną przedstawicielką nurtu pin-up była Marilyn Monroe.

Panowie Was ten styl także obowiązuje! PIN – UP BOYS! W tej stylizacji doskonale sprawdzą się bawełniane lub flanelowe koszule w kratę. Do tego luźne jeansy z rozszerzaną nogawką i wygodne trapery. Na te elementy garderoby z pewnością musicie zwrócić szczególną uwagę!

Kochani, jak zawsze liczę na waszą fantazję i kreatywność w przygotowywaniu swoich strojów! Zależy mi na zabawie i uśmiechu! Proszę, żeby każdy z Was przygotował strój. Mogą to być tylko akcenty, a jeśli uda Wam się przygotować w pełni strój, to będzie ekstra! Na poprzednich wyjazdach bloki tematyczne wypadały genialnie! Liczę, że i tym razem staniecie na wysokości zadania. Poniżej zdjęcia z poprzednich przebieranek.

Zajęcia w stylu Jane Fonda

Dalsze wycieczki

Korzystając z okazji, że będziemy tak daleko na zachód na polskim wybrzeżu, to pomyślałam, że żal byłoby nie skorzystać z opcji pojechania i zwiedzenia nieco dalszych zakątków Polski, a także też odwiedzenia naszych sąsiadów, Niemców 🙂

Wszystkie trzy propozycje wycieczek się ODBĘDĄ, ponieważ na każdą wycieczkę jest bardzo duże zainteresowanie. Wszystkie wycieczki są dobrowolne i dodatkowo płatne. Cena jest uzależniona od liczby osób uczestniczących w wycieczkach.

1. BERLIN

Planuję zabrać Was do stolicy naszych zachodnich sąsiadów do Berlina. Będzie to całodniowa wycieczka z przewodnikiem i profesjonalnym oprowadzeniem po mieście, podczas której zobaczymy WSCHODNI BERLIN: Mur Berliński, East Side Galery, Alexanderplatz, Kościół Mariacki, Katedrę, Wyspę Muzealną, Zamek Królewski, Wieżę Telewizyjną, Nicolaivirtel, Arsenał, Nową Wartownię, Kościół św. Jadwigi, Uniwersytet Humboltda, Ambasadę Rosyjską, Plac Paryski, Bramę Brandenburską, Reichstag, Kancelaria, Tiergarten, Pomnik Holocaustu, Plac Poczdamski, Sony Center. Następnie zobaczymy BERLIN ZACHODNI: Okolice Dworca ZOO, Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma, Europa Center, Dzielnica Ambasad, Kolumna Zwycięstwa, KuDam. W trakcie zwiedzania Berlina będzie czas wolny np. na ewentualny ciepły posiłek (we własnym zakresie.)
Wyjazd byłoby z samego rana po (wczesnym) śniadaniu i powrót w późnych godzinach wieczornych.

Koszt około 250 zł/osoba
Dodatkowo płatne dla chętnych wjazd na obrotową berlińską wieżę telewizyjną około 28 EURO

2. SZCZECIN

Chciałabym też Was zabrać do stolicy Pomorza Zachodniego, czyli Szczecina. Wycieczka całodniowa, podczas której będzie towarzyszyć nam przewodnik. To miasto charakteryzyuje się wspaniałą historią i fascynującą kulturą. Zwiedzanie miasta zaczniemy od Wałów Chrobrego, na których udamy się na spacer po jednych z najpiękniejszych tarasach widokowych w Europie. Następnie przejedziemy do Placu Hołdu Pruskiego. Zobaczymy najstarszą szczecińską świątynię – kościół św. Piotra i Pawła, foyer Filharmonii Szczecińskiej oraz pomnik Ofiar Grudnia 1970 r. Dalej pójdziemy w stronę Starego Miasta, gdzie zobaczymy Bazylikę archidiecezjalną św. Jakuba, Kamienicę Loitzów, Ratusz Staromiejski i Zamek Książąt Pomorskich gdzie na dziedzińcu wysłuchamy opowieści o dziejach zamku. W trakcie zwiedzania przewidziany około godzinny czas wolny.
Wyjazd po śniadaniu, powrót w godzinach późno popołudniowych.

Koszt około 150 zł/osoba 

3. KOŁOBRZEG + OGRODY HORTULUS

Na ostatnią wycieczkę zapraszam Was do Kołobrzegu i do przepięknych ogrodów Hortulus. Będzie to wycieczka całodniowa, także z obsługą profesjonalnego przewodnika. Wycieczkę zaczniemy od zwiedzania Ogrodów Hortulus. Spacer po blisko 30 różnych, oddzielnych ogrodów tematycznych rozciągających się na obszarze ponad 4 hektarów.  Ogrody Tematyczne Hortulus to także wkomponowane w roślinność elementy architektury i sztuki ogrodowej: rzeźby, altany, mosty, stawy i oczka wodne. Po ogrodach będziemy przechadzać się z miejscowym przewodnikiem, a następnie będzie czas na samodzielne spacery między wspaniałymi roślinami. Kolejnym punktem będzie  zwiedzanie Kołobrzegu z przewodnikiem. Przewodnik przybliży nam historię miasta, opowie o jego tajemnicach, które skrywa w sobie miasto, które jest chlubnie nazywane Perłą Bałtyku. Zobaczymy starówkę z Ratuszem Staromiejskim, Dzielnicę Uzdrowiskową, Pomnik Zaślubin z Morzem, kołobrzeskie molo, przespacerujemy się promenadą w stronę latarni morskiej. Po aktywnym zwiedzaniu ogrodów i Kołobrzegu  zrobimy wspólną gimnastykę relaksacyjną na plaży. Następnie będzie czas wolny.
Wyjazd po śniadaniu, powrót w godzinach popołudniowych (na obiad)

Koszt około 150 zł/osoba.
Dodatkowo płatne dla chętnych wejście na
latarnie morską w Kołobrzegu 12 zł oraz wejście na molo w Kolobrzegu 7 zł
Łącznie około 170 zł/osoba ze wszystkimi atrakcjami

Ostateczne ceny za wycieczki podam w piątek, w dniu przyjazdu do ośrodka. Wtedy też będę pobierać opłaty za wycieczkę/ki.

CO BĘDZIE ZAPEWNIONE W POKOJU?

 • Ręczniki kąpielowe
 • TV
 • Czajnik
 • Lodówka

CO POWINNAŚ/EŚ ZE SOBĄ ZABRAĆ?

 • Pozostała część opłaty (gotówka)
 • Mata do ćwiczeń
 • Kije do nordic walking
 • Wygodne (pełne) obuwie (do gimnastyki + na spacery)
 • Kapcie/klapki do chodzenia po hotelu
 • Klapki + ręcznik na basen
 • Bidon/termos/butelkę na wodę (przy wyjściach na sport będzie potrzebna)
 • Czapkę, szalik, rękawiczki
 • Plecak/saszetkę na biodra (potrzebne przy wyjściach na sport)
 • Kurtkę przeciwdeszczową (parasolkę?)
 • Okulary do czytania i przeciwsłoneczne
 • Strój/kostium kąpielowy
 • Leki + chusteczki higieniczne
 • Herbatki/ziółka (+ulubiony kubek do picia)
 • Ulubiona książka/krzyżówki/czasopisma
 • Telefon komórkowy + ładowarka
 • Akcesoria/strój do przebrania
 • Karty do grania/szachy/planszówki (opcjonalnie)
 • Aparat fotograficzny + ładowarka (opcjonalnie)
 • DOWÓD OSOBISTY (PRZEDE WSZYSTKIM JEŚLI JEDZIESZ DO BELINA)
 • Dobry humor!


  OKOLICA

  W okolicy naszego ośrodka znajdziesz:

 • Sklep Żabka, Dino
 • Kościoł
 • Promenadę i pomost
 • Aptekę
 • Bankomat


   DOKUMENTY

   Poniżej znajdziesz niezbędne dokumenty dotyczące podróży. Proszę, zapoznajcie się z nimi.

   • Umowa o świadczenie usług turystycznych – PODGLĄD
   • Załącznik 1: Ogólne warunki uczestnictwa wyjazdu „Zimowisko ze Szczeroaktywną” – PODGLĄD
   • Załącznik 2: OWU firmy ubezpieczającej – plik do wglądu bliżej terminu wyjazdu 

    

   Do zobaczenia już niedługo!