Moi Drodzy!

Wiem, że wiele z Was, czeka na ten wpis! I choć dopiero co wróciliśmy ze Szczawnicy, to powiem Wam szczerze, że już jestem cała podekscytowana na myśl o kolejnej przygodzie, która mnie z Wami czeka!

Czwarta edycja wakacji ze Szczeroaktywną już w czerwcu! W tym roku, zabieram Was nieco dalej nad morze. Plaża będzie równie imponująca, jak w zeszłorocznej Łebie, będą też piękne lasy i atrakcyjna okolica! W tym roku jedziemy do Sarbinowa! Serdecznie zapraszam Was do zapisania się na ten jedyny w swoim rodzaju wyjazd nad morze w terminie 7 – 16 czerwca 2024 roku. Jest to pierwszy tak długi wyjazd w historii wakacji ze Szczeroaktywną – jedziemy aż na 10 dni! Nieustająco jest to wypoczynek połączony z aktywnością ruchową na świeżym powietrzu w pięknych okolicznościach przyrody!

Dlaczego warto jechać?

Wakacje ze Szczeroaktywną to 10-dniowy wyjazd do malowniczej nadmorskiej miejscowości turystycznej. Podczas takiego wyjazdu możesz liczyć na: liczne zajęcia fizyczne, poprawę zdrowia fizycznego i psychicznego, liczne integracje, wiele powodów do uśmiechu, pozytywną energię, naładowanie baterii na kolejne miesiące, opalanie i kąpiele w morzu, a także poznanie fantastycznych ludzi!

Sarbinowo, to niewielka wieś letniskowa w województwie zachodniopomorskim, która słynie z pięknej i piaszczystej plaży, o długości aż 100 m. Pierwsze wzmianki o tej miejscowości pochodzą już z XIV wieku. Wówczas Sarbinowo było położone w odległości 1,5 km od brzegu morza. Wsi groziła całkowita zagłada, którą mogłyby spowodować fale morskie pochłaniające ląd. Zagrożenie było na tyle poważne, że w końcu w 1910 roku podjęto decyzję o budowie kamienno-betonowego muru oporowego o długości 1 km. Z czasem zapora została przekształcona w promenadę i stanowi główny deptak, który oddziela plażę od centrum miasteczka. Dzięki niemu w pełnej okazałości można podziwiać piękne zachody słońca

Najważniejszym zabytkiem Sarbinowa i głównym punktem orientacyjnym jest położony w centrum neogotycki kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny z 1856 roku oraz  zabytkowa chałupa rybacka, która liczy sobie ponad 200 lat!

 

Poniżej film TS Videos, pokazujący główne atrakcje Sarbinowa:

Pobyt

Zakwaterowanie odbędzie się w Ośrodku wypoczynkowym Politechniki Warszawskiej. Pokoje są 1 i 2 osobowe z prywatnymi łazienkami. Pokoje są wyposażone w: lodówki, telewizory, czajniki bezprzewodowe, ręczniki. 

Za dodatkową opłatą jest możliwość noclegu w pokoju 1 – osobowym.

Jeśli chcielibyście wziąć ze sobą swojego czworonoga, to ośrodek przyjmie naszych pupili za dodatkową opłatą 18zł/doba.

Ośrodek bezpłatnie udostępnia: wypożyczenie leżaków  i parawanów plażowych.
Za opłatą można wypożyczyć rowery.

Link do ośrodka znajdziecie tutaj! https://www.sarbinowo.pw.edu.pl/

 

Wyżywienie

W cenie pobytu w Ośrodku zapewnione są 2 posiłki dziennie (śniadania i obiadokolacje) w formie bufetu szwedzkiego.

Jest możliwość zamówienia posiłków wegetariańskich.

 

Transport

W cenie wyjazdu zapewniona jest także wspólna podróż autokarem w dwie strony.
Można także przyjechać na miejsce we własnym zakresie – od ceny można wówczas odjąć koszt transportu – 300 zł.

Parking: 1 samochód bezpłatny na 1 pokój lub apartament.

Program

Nasz wyjazd to wczasy rekreacyjno – wypoczynkowe. Przed nami codzienna gimnastyka na plaży na miękkim piasku. Uroki miejscowości będziemy podziwiać podczas spacerów z kijami Nordic Walking. Natomiast wszystkie zjedzone goferki na deptaku spalimy na zajęciach tanecznych. Będziemy dbać o naszą kondycję, sprawność fizyczną i zdrowie psychiczne! Ale to nie wszystko! Czeka nas jeszcze wiele innych atrakcji!

Ośrodek, w którym będziemy zakwaterowani jest położony tylko 350 m od plaży i centrum kurortu. Ośrodek dysponuje salą rekreacyjną, w której w przypadku niepogody będą odbywać się zajęcia gimnastyczne oraz taneczne.

Ale nie tylko zdrowie fizyczne jest ważne!

Ośrodek Politechniki Warszawskiej otoczony jest pięknymi lasami. Spokojna okolica, wszechobecna zieleń, szum fal sprzyjają odprężeniu, zrelaksowaniu, uspokojeniu organizmu. Takie warunki pozwalają zadbać o zdrowie psychiczne i pomagają naładować akumulatory na cały rok!

Przykładowy plan dnia

 • Śniadanie
 • Gimnastyka/marsz z kijami
 • Czas wolny
 • Gimnastyka/tańce
 • Obiadokolacja
 • Czas wolny
 • Wspólna integracja

Dodatkowe atrakcje

Podczas pobytu odbędzie się ognisko i przy wakacyjnych rytmach będziemy smażyć kiełbaski. Tradycją także stał się wieczorek przebierany, dlatego tym razem też go nie zabraknie na tym wyjeździe! Temat przebrania poznacie już wkrótce! 🙂

W planach mam także dłuższy marsz Nordic Walking do miejscowości obok, czyli do Chłopów. Miejscowość Chłopy jest w całości wpisana do rejestru zabytków ze względu na zachowany stary układ zabudowy oraz wiele zabytkowych chałup szachulcowych. Układ urbanistyczny Chłopów składa się z 9 ulic, przy których stoją zabytkowe domy. Przejdziemy sie także po pięknym nowowybudowanym molo, które mierzy aż 90 metrów.

Jeśli będzicie chętni, to wybierzemy się na wycieczkę melexem do pobliskiej miejscowości Gąski, ponieważ to właśnie tutaj znajduje się druga pod względem wysokości latarnia na polskim wybrzeżu. Chętni będą mogli na nią wejść i zobaczyć piękny roztaczający widok na Morze Bałtyckie.

 

Dalsze wycieczki

Korzystając z okazji, że będziemy tak daleko na zachód na polskim wybrzeżu, to pomyślałam, że żal byłoby nie skorzystać z opcji pojechania i zwiedzenia nieco dalszych zakątków Polski, a także też odwiedzenia naszych sąsiadów, Niemców 🙂

Mam przygotowane trzy bardzo atrakcyjne propozycje wycieczek. Podczas zapisów na wyjazd ze mną do Sarbinowa, będę Was pytać na którą z tych wycieczek, bylibyście chętni. Wycieczka/wycieczki cieszące się największą popularnością będą realizowane podczas naszego pobytu.

Wszystkie wycieczki są dobrowolne i dodatkowo płatne. Cena jest uzależniona od liczby osób uczestniczących w wycieczkach.

 

1. BERLIN

Planuję zabrać Was do stolicy naszych zachodnich sąsiadów do Berlina. Będzie to całodniowa wycieczka z przewodnikiem i profesjonalnym oprowadzeniem po mieście, podczas której zobaczymy WSCHODNI BERLIN: Mur Berliński, East Side Galery, Alexanderplatz, Kościół Mariacki, Katedrę, Wyspę Muzealną, Zamek Królewski, Wieżę Telewizyjną, Nicolaivirtel, Arsenał, Nową Wartownię, Kościół św. Jadwigi, Uniwersytet Humboltda, Ambasadę Rosyjską, Plac Paryski, Bramę Brandenburską, Reichstag, Kancelaria, Tiergarten, Pomnik Holocaustu, Plac Poczdamski, Sony Center. Następnie zobaczymy BERLIN ZACHODNI: Okolice Dworca ZOO, Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma, Europa Center, Dzielnica Ambasad, Kolumna Zwycięstwa, KuDam.
W trakcie zwiedzania Berlina będzie czas wolny np. na (ewentualny ciepły posiłek, we własnym zakresie.)
Wyjazd byłoby z samego rana po śniadaniu i powrót w późnych godzinach wieczornych.

Koszt około 250 zł/osoba (im więcej osób tym niższa cena)

2. SZCZECIN

Chciałabym też Was zabrać do stolicy Pomorza Zachodniego, czyli Szczecina. Wycieczka całodniowa, podczas której będzie towarzyszyć nam przewodnik. To miasto charakteryzyuje się wspaniałą historią i fascynującą kulturą. Zwiedzanie miasta zaczniemy od Wałów Chrobrego, na których udamy się na spacer po jednych z najpiękniejszych tarasach widokowych w Europie. Następnie przejedziemy do Placu Hołdu Pruskiego. Zobaczymy najstarszą szczecińską świątynię – kościół św. Piotra i Pawła, foyer Filharmonii Szczecińskiej oraz pomnik Ofiar Grudnia 1970 r. Dalej pójdziemy w stronę Starego Miasta, gdzie zobaczymy Bazylikę archidiecezjalną św. Jakuba, Kamienicę Loitzów, Ratusz Staromiejski i Zamek Książąt Pomorskich gdzie na dziedzińcu wysłuchamy opowieści o dziejach zamku. W trakcie zwiedzania przewidziany około godzinny czas wolny.
Wyjazd po śniadaniu, powrót w godzinach późno popołudniowych.

Koszt około 150 zł/osoba (im więcej osób tym niższa cena)

3. KOŁOBRZEG + OGRODY HORTULUS

Na ostatnią wycieczkę zapraszam Was do Kołobrzegu i do przepięknych ogrodów Hortulus. Będzie to wycieczka całodniowa, także z obsługą profesjonalnego przewodnika. Wycieczkę zaczniemy od zwiedzania Ogrodów Hortulus. Spacer po blisko 30 różnych, oddzielnych ogrodów tematycznych rozciągających się na obszarze ponad 4 hektarów.  Ogrody Tematyczne Hortulus to także wkomponowane w roślinność elementy architektury i sztuki ogrodowej: rzeźby, altany, mosty, stawy i oczka wodne. Po ogrodach będziemy przechadzać się z miejscowym przewodnikiem, a następnie będzie czas na samodzielne spacery między wspaniałymi roślinami. Kolejnym punktem będzie  zwiedzanie Kołobrzegu z przewodnikiem. Przewodnik przybliży nam historię miasta, opowie o jego tajemnicach, które skrywa w sobie miasto, które jest chlubnie nazywane Perłą Bałtyku. Zobaczymy starówkę z Ratuszem Staromiejskim, Dzielnicę Uzdrowiskową, Pomnik Zaślubin z Morzem, kołobrzeskie molo, przespacerujemy się promenadą w stronę latarni morskiej. Po aktywnym zwiedzaniu ogrodów i Kołobrzegu  zrobimy wspólną gimnastykę relaksacyjną na plaży. Następnie będzie czas wolny.
Wyjazd po śniadaniu, powrót w godzinach popołudniowych (na obiad)

Koszt około 150 zł/osoba (im więcej osób tym niższa cena)

Warunki udziału w wyjeździe

Zapraszam wszystkich po 50 roku życia! Wszystkich, którzy chcieliby odpocząć aktywnie, popracować nad swoją formą, a przy okazji super się bawić!

Jeśli jesteście chętni, spodobała się Wam oferta i czujecie że nie może Was zabraknąć to koniecznie zarezerwujcie sobie termin  7-16 czerwca!

 

To jak? Jedziemy na najlepsze wakacje w 2024 roku?

Dołącz już teraz!

Cena zawiera:

 • Nocleg
 • Wyżywienie – śniadania i obiadokolacje
 • Transport
 • Opłatę klimatyczną
 • Marsze nordic walking
 • Zajęcia z gimnastyki
 • Zajęcia taneczne
 • Ubezpieczenie

Cena nie zawiera:

 • Biletu wstępu na latarnię morską w Gąskach
 • Przejazdu meleksem do Gąsek
 • Dodatkowych wycieczek do Berlina, Szczecina, Kołobrzegu z Ogrodami Hortulus

  CHCESZ JECHAĆ - SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ!

  Jak wziąć udział w wyjeździe?

     1. W celu rezerwacji miejsca napiszcie do mnie maila: szczerek.dagmara@gmail.com lub zadzwońcie na numer: 692 823 536.
     2. Wpłaćcie zaliczkę w wysokości 700 zł przelewem.
      Dane do przelewu: Dagmara Szczerek Szczeroaktywna,
      Bank PKO SA numer konta:
      40 1240 6087 1111 0011 0411 0239
      tytuł przelewu: “zaliczka zajęcia czerwiec+ imię i nazwisko”
      Po wpisaniu się na listę wyjazdową, jest 7 dni na przesłanie zaliczki. Pamiętajcie, że tylko wpłata zaliczki, gwarantuje 100% miejsce na liście wyjazdowej!
      😊
      3. Odliczajcie czas do wyjazdu!

  OBOWIĄZUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ!

  Informacje praktyczne

  • Pozostała kwota za udział w wyjeździe płatna jest gotówką na miejscu.
  • Z wyjazdu można zrezygnować i dostać zwrot zaliczki do 30 kwietnia 2024 (włącznie). Po tym terminie zaliczka nie będzie zwracana.
  • W przypadku samodzielnego dojazdu do Sarbinowa, należy odliczyć 300 zł od całości kwoty.
  • Liczba miejsc ograniczona!

  Dokumenty

  Poniżej znajdziesz niezbędne dokumenty dotyczące podróży. Proszę, zapoznajcie się z nimi.

  • Umowa o świadczenie usług turystycznych – PODGLĄD
  • Załącznik 1: Ogólne warunki uczestnictwa wyjazdu „Zimowisko ze Szczeroaktywną” – PODGLĄD
  • Załącznik 2: OWU firmy ubezpieczającej – plik do wglądu bliżej terminu wyjazdu

  Jedziecie z nami? Zapowiada się super wyjazd!

  Chcesz wiedzieć jak wyglądają moje wyjazdy? Zobacz filmiki z moich ostatnich wakacji w Łebie (latem) i Szczawnicy (zimą)!