Piszę do Was z apelem oraz osobistą prośbą, abyście się badali! Kontrolowali swoje ciało! Robili badanie krwi, mammografię, usg, rentgen! Chodzili na wizyty kontrolne!

 

Rak to nie żarty!

Dzięki PROFILAKTYCE jesteśmy w stanie zapobiec rozwojowi choroby i dzięki temu jesteśmy w stanie uratować swoje życie! I wiadomo, że od zrobienia USG rak nagle nie zginie, ale możemy podjąć leczenie. Dotyczy to zarówno Pań i Panów.

 

Czas pandemii nie pomaga nam w zachowaniu czujności nad tym problemem, często przychodnie czy szpitale nie przyjmują pacjentów na badania ze względu na wirusa, natomiast to nie może być powodem zaniechania działań z naszej strony. Warto choć raz w roku zrobić ogólne badanie krwi i kontrolować swój stan zdrowia.
Dobrym pomysłem, jest np. zapisanie się do lekarza rodzinnego lub specjalisty w dniu swoich urodzin, albo w dniu kobiet/mężczyzn i zrobić sobie prezent.

 

Poniżej kilka faktów

*Z raportu WHO wynika, że rak jest pierwszą lub drugą wiodącą przyczyną przedwczesnej śmierci.
*Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła, że obecnie rak piersi jest najczęściej diagnozowanym nowotworem, a nie jak do tej pory rak płuc.
*Obecnie średnio za co szósty zgon na świecie odpowiadają nowotwory.
*Światowa Organizacja Zdrowia na liście negatywnych czynników wymienia między innymi niewystarczającą ilość ruchu, niezdrową dietę, palenie tytoniu, nadużywanie alkoholu czy stres.

Dbajcie o siebie!
Zdrówka dla wszystkich!