Nazywam się Dagmara Szczerek i jestem absolwentką Uczelni Akademii Wychowania Fizycznego (AWF) w Warszawie, o specjalizacji kinezygerontoprofilaktyka oraz trener personalny. 

Od 2012 roku jestem licencjonowaną instruktorką rekreacji ruchowej ze specjalnością Fitness, od 2014 roku zaczęłam pracę z osobami starszymi, prowadząc dla nich gimnastykę w różnych dzielnicach Warszawy w ramach warszawskich projektów gimnastyki dla seniorów,
a także na Uniwersytecie Trzeciego Wieku na warszawskim AWF. Dodatkowo spełniam się jako, instruktor fitness oraz trener siłowni na Uczelni Akademii Leona Koźmińskiego. Prowadzę tam zajęcia fitness ze studentami w ramach zajęć WF-u. Oprócz tego jestem instruktorem aquaerobiku, Nordic Walking, instruktorem tańca oraz narciarstwa zjazdowego.

Jestem także dumną członkinią Europejskiego Stowarzyszenia Aktywności Ruchowej 50+
(ESPAR 50+), z którym realizuję różne projekty dla osób starszych, w 2014 roku byłam koordynatorem w dziale rekreacji w projekcie Seniorada 8. 5 lat później razem ze swoją salsową grupą wystąpiliśmy z tanecznym show, podczas pikniku Seniorada.

Dodatkowo współpracuję z różnymi organizacjami, stowarzyszeniami czy fundacjami, które biorą udział w dużych wydarzeń rekreacyjno – kulturalnych np. Seniorada,
Piknik Pokoleń, czy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych w Ogrodzie Saskim.
Miałam również okazję poprowadzić Maraton Fitness Pele Mele dla studentów AWF.

 

W związku z promowaniem aktywnego trybu życia osób starszych i zachęcaniu tej grupy wiekowej do ruchu, zostałam zaproszona do Radio Warszawa,
aby opowiedzieć o swojej działalności, o gimnastyce i tańcu dla seniorów.

Poniżej linki do wysłuchania audycji:

Gimnastyka

Taniec – salsa

Wraz z koleżanką brałyśmy udział w programie „Pytanie na śniadanie”, w którym opowiadałyśmy o piankowych wałkach tzw. rolerach. TUTAJ znajdziecie moje wystąpienie, w którym dowiecie się o zbawiennych funkcjach tych fantastycznych przyborów, które spokojnie można wykorzystać do codziennych ćwiczeń. 

Z kolei gazeta „Nasze Bródno” stworzyła sprawozdanie z akcji „Gimnastyka pod chmurką” organizowanej przez Urząd Dzielnicy Targówek w Warszawie. Przez ponad 3 miesiące ćwiczyłam z Mieszkańcami dzielnicy w parku Bródnowskim – ten numer „Naszego Bródna” znajdziecie TUTAJ.

Fascynację ruchem mam w sobie od dziecka. Wybór AWFu był dla mnie oczywisty. Liczne kursy instruktorskie pozwoliły mi na zdobycie nowych doświadczeń i umiejętności. Cały czas szukam nowych wyzwań i możliwości rozwoju. I tak od czerwca 2020 roku zaczęłam organizować wyjazdy sportowo – rekreacyjne dla osób 50+. Latem jeździmy nad polskie morze, natomiast na zimowiska wybieramy południe Polski. Na takich wczasach gwarantowane są liczne zajęcia sportowe jak: gimnastyka, marsze z kijami Nordic Walking, zajęcia taneczne, natomiast poza sportem, jest czas na relaks.

W czasie wolnym korzystamy z różnych zabiegów SPA, które oferuje ośrodek, integrujemy się np. przy ogniskach, na kuligach, na wspólnych wycieczkach, na opalaniu na plaży i wielu wielu innych. Takie wczasy to także dobry czas dla siebie, aby odpocząć, nabrać sił witalnych oraz nawiązać nowe znajomości. TUTAJ znajduje się odesłanie do strony z całą ofertą wyjazdową. Z kolei TUTAJ znajdziecie wszystkie filmiki, a TUTAJ fotorelację z naszych dotychczasowych wyjazdów. Może następnym razem i Wy do nas dołączycie? Dodam, że jestem wpisana do Rejestru Organizatorów Turystyki o numerze 2449, jako organizator wyjazdów turystycznych.

Pracując z ludźmi czerpię od nich pozytywną energię i potrafię się odwdzięczyć tym samym, angażując się całym sercem na każdych zajęciach. Sprawia mi to radość i daje motywację do wstawania każdego dnia. W szczególności cenię sobie pracę z seniorami – to wyjątkowo wdzięczna grupa, która nieraz zaskoczyła mnie swoim ogromnym wsparciem i niesamowitą energią do życia i działania.

Pracuję z różnymi ludźmi, w różnym wieku i potrafię odnaleźć się w każdej sytuacji. Kiedy podejmuję się zobowiązań, nie odpuszczam i nie rezygnuję. Można na mnie liczyć – to dla mnie podstawa pracy w zespole.

Prywatnie jestem miłośniczką aktywnego stylu życia, podróżowania, włoskiej kuchni oraz salsy! Nie sosu, tylko gorącego latynoskiego tańca, w którym się po prostu zakochałam od pierwszego zatańczenia!

Z pasji do ruchu i pomocy wszystkim osobom, które chciałyby ze sobą coś zrobić, ale nie czują się na siłach, aby samemu coś przedsięwziąć, stworzyłam dla Was
tę stronę, w której znajdziecie coś dla zdrowia psychicznego, ale przede wszystkim fizycznego!

Prowadzę także fanpage na Facebooku Szczeroaktywna oraz kanał na YouTube.

Witajcie na moim blogu! 🙂