Aż ciężko uwierzyć, że tak długo wyczekiwane wakacje ze Szczeroaktywną dobiegły już końca! Tym samym największy wyjazd Szczeroaktywnych stał się faktem! I choć po raz pierwszy wyjazd był 10 dniowy, to wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że znów było za krótko! 😀 Sarbinowo zdobyło nasze serca i żal było wyjeżdżać, choć pogoda była wyjątkowo dużo bardziej wymagająca i kapryśna, niż ta która dotychczas nam towarzyszyła na wyjazdach, ale zawsze gotowa i uśmiechnięta grupa Szczeroaktywnych radzi sobie w każdych warunkach i pogoda im nie jest straszna 🙂

W Sarbinowie już od pierwszego dnia pobytu wszyscy bardzo chętnie wzięli udział we wszystkich przygotowanych aktywnościach na ten obóz. Udało nam się poćwiczyć na plaży i na trawie, a kiedy troszkę padało, przenieśliśmy ćwiczenia na salę. Przeszliśmy mnóstwo kilometrów wzdłuż pięknej promenady, nad samym morzem ciesząc oczy np. zachwycającymi zachodami słońca. Spacery Nordic Walking zrobiliśmy sobie także do pobliskich miejscowości jak Chłopy i Gąski. W tej ostatniej wdrapaliśmy się jeszcze na latarnię morską, żeby zobaczyć okolicę. Widoki zapierały dech w piersiach! Z kolei w Chłopach doszliśmy do punktu znaczącego 16-ty południk geograficzny! 

Tradycją wyjazdów są imprezy przebierankowe! I po raz kolejny Szczeroaktywni stanęli na wysokości zadania! Motywem przewodnim był PIN UP! I tak oto przenieśliśmy się do lat 40 i 50 XX wieku. Królowały sukienki w groszki, kwiaty i prążki. Były także dopasowane jeansy, a do tego obcisły t-shirt! Całość stroju dopełniały apaszki na głowie i czerwone usta! Panowie byli także cudownie przebrani – koszula w kratę tylko podkreślała ich męskość! Brawo dla Was! Ale było gorąco!! Niezła zabawa była też na ognisku w ośrodku! Oprócz pieczenia kiełbasek, mogliśmy potańczyć do muzyki na żywo! To był super wieczór!
W ciągu wyjazdu były także inne atrakcje, jak wycieczka do Berlina. Byliśmy w Berlinie Wschodnim i Zachodnim żeby zobaczyć najważniejsze atrakcje turystyczne jak: Mur Berliński, Alexanderplatz, Katedrę, Wyspę Muzealną, Zamek Królewski, Wieżę Telewizyjną, Uniwersytet Humboltda, Bramę Brandenburską, Reichstag, czy Dzielnicę Ambasad.
Innego dnia wybraliśmy się do przepięknych ogrodów Hortulus i do Kołobrzegu. Ogrody totalnie nas urzekły! Przepiękne kompozycje, urokliwe alejki i nietuzinkowe rośliny były na każdym kroku! Następnie przejechaliśmy do słynnego nadmorskiego kurortu. Zobaczyliśmy starą część miasta z Ratuszem, przepiękną Katedrę, port z promenadą, udaliśmy się na molo, a że deszcz chciał nas zmoczyć to schowaliśmy się we Wieży Ciśnień do Colberg – Kołobrzeskiej Fabryki Piwa, gdzie spróbowaliśmy regionalnego piwka.
Ostatnią wycieczkę odbyliśmy do Szczecina. Miasto, które pomimo braku dostępu do morza uznane jest jako miasto nadmorskie. Szczecin to stolica województwa zachodniopomorskiego, które bardzo mocno kojarzy nam się z paprykarzem szczecińskim (już nie jest w produkcji) ale mało też chyba osób wie, że jest to miasto pachnące czekoladą i faktycznie! Udało nam się poczuć ten zapach! Szkoda, że fabryka Gryf nie posiada swojej pijalni czekolady, bo obeszliśmy się smakiem! Ale za to obeszliśmy okolice „starego” nowego miasta Szczecina, byliśmy na zamku, zobaczyliśmy piękna Katedrę oraz oryginalną Filharmonię. A kończąc spacer doszliśmy na Wały Chrobrego, żeby podziwiać piękny widok na port i zacumowane statki.

A tak poza tym w Sarbinowie korzystaliśmy z chwil na plaży i promieni nadmorskiego słońca i błogiego nic nierobienia! 😀

Reasumując, działo się!

Dziękuję wszystkim za obecność! Za dobrą energię, za miłe słowa i gesty i za to, że jesteście! Bez Was nie byłoby mnie i naszych wyjazdów!

Poniżej umieszczam filmik oraz zdjęcia z wyjazdu. Miłego oglądania!

A jeśli zastanawiasz się nad kolejnym wyjazdem razem z nami, to już możesz rezerwować czas na początku września! Jedziemy do Mikołajek! https://szczeroaktywna.pl/magiczne-pozegnanie-lata-na-mikolajkach-ze-szczeroaktywna-2024/

Z kolei na początku stycznia jedziemy do Polanicy Zdrój! Już teraz zarezerwuj swój czas! 🙂
Oferta będzie na początku września! Nie może Cię zabraknąć!