Przed nami coś zupełnie nowego! Przygotujcie się na magiczne pożegnanie lata w Mikołajkach!

Kochani! W związku z tak dużym zainteresowaniem wyjazdami ze mną, piszę do Was z kolejną propozycją wyjazdu. Bardzo mnie cieszy fakt, że lubicie ze mną wyjeżdżać i wspólnie spędzać czas, dlatego pomyślałam, że ta wiadomość ucieszy zarówno osoby, które zapisały się już na wakacje w Sarbinowie (szczegóły tutaj) ale także osoby, które nie mogły lub nie zdążyły zapisać się na to wydarzenie. Jest mi niezmiernie miło poinformować Was, że magiczne pożegnanie lata odbędzie się w przepięknym miejscu w samym sercu Mazur czyli w Mikołajkach. Wycieczka obędzie się w dniach 5 – 8 września (czwartek-niedziela). Zapraszam Was bardzo serdecznie do wzięcia udziału w kolejnej nietuzinkowej eskapadzie!

Brzmi fajnie? Poniżej znajduje się cała oferta wyjazdowa!

Gorąco zachęcam do przeżycia niesamowitych momentów razem ze mną na Mazurach! Zarezerwuj miejsce już dzisiaj!

Wieża widokowa

„Dlaczego warto jechać ze Szczeroaktywną?

Wyjazd wyjątkowy… bo po raz pierwszy jedziemy na 4 dni. Pomyslałam, że to idealny czas na oderwanie się na chwilę od codzienności, od obowiązków, bo nie zawsze możemy pozwolić sobie na dłuży wyjazd, a jednocześnie chcielibyśmy choć na chwilę zmienić otoczenie. Początek września to ten moment, kiedy możemy jeszcze na chwilę nacieszyć oczy pięknymi krajobrazami. Będziemy mogli złapać ostanie promienie letniego słońca i wykąpać się w jeziorze. Poza tym Mazury to idealne miejsce na wyciszenie i poobcowanie z naturą. W tej części Polski będziemy pierwszy raz, więc zdecydowanie wyjazd będzie nietuzinkowy, na którym nie może Was zabraknąć!

Przez te 4 dni zadbam o Wasze zdrowie fizyczne i psychiczne! Podczas tego wyjazdu będziecie mogli liczyć na: wspólne aktywności fizyczne na sali, ale także w plenerze, naładowanie baterii pozytywnymi emocjami, poznanie fantastycznych ludzi, relaks podczas pobytu w strefie SPA (i nie tylko) i wiele innych!

Mikołajki to niewielkie miasteczko, które leży w sercu Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Po jednej stronie miasteczka rozciąga się Jezioro Tałty, a po drugiej Jezioro Mikołajskie. Miasto uchodzi za żeglarską stolicę Polski. Mikołajki położone są w samym centrum europejskiego szlaku wodnego o długości około 150 km. Szlak ten tworzony jest przez liczne naturalne zbiorniki wodne połączone rzeczkami lub kanałami. Dzięki temu malowniczemu usytuowaniu Mikołajki nazywane są Perłą Mazur lub Mazurską Wenecją.

Atrakcje w Mikołajkach

Na terenie Mikołajek znajduje się wiele zabytków oraz miejsc, które warto zobaczyć:

1. Promenada

2. Jezioro Mikołajskie i Tałty

3. Wioska Żeglarska

4. Rynek czyli Plac Wolności wraz z fontanną przedstawiającą Króla Sielaw

5. Ulica Kajki – najstarsza i najbardziej malownicza ulica w mieście

6. Kładka pieszo-rowerowa

7. Dawny ratusz z 1888 r. – obecnie hotel Mazur

Poniżej filmik kanału „Polskie Szlaki – Inspirujące Pierniki” pokazujący Mikołajki i jej atrakcje:

Pobyt

Zakwaterowanie podczas wyjazdu odbędzie się w Hotelu 3* (gwiazdkowym) Santa Monica. Obiekt ten położony jest w centrum Mikołajek. Portal Meteor wyróżnił ten obiekt przyznając certyfikat „Gwarancja Satysfakcji”. Pokoje są przestronne i słoneczne, stwarzają możliwość  pełnego relaksu w nowoczesnych i komfortowych wnętrzach.

Każdy pokój jest z dostępem do Wi-Fi, oprócz tego w pokoju znajduje się: telewizor, czajnik, lodówka, ręczniki, komplet kosmetyków hotelowych,
Oprócz tego można korzystać z ogólnodostępnej bezpłatnej atrakcji, którą jest hotelowe SPA z sauną, jacuzzi oraz zewnętrznym basenem.

Rodzaje i kwota zakwaterowania:

 • pokoj 1 osobowy – 1600 zł/osoba
 • pokój 2 osobowy – 1400 zł/osoba
 • pokój 3 osobowy – 1400 zł/osoba

Ośrodek przyjmuje zwierzęta za opłatą – 150zł/pobyt

Link do ośrodka znajdziecie tutaj! https://hotelsantamonica.pl/

Wyżywienie

W cenie pobytu w Hotelu Santa Monica zapewnione są 2 posiłki dziennie (śniadania, obiadokolacje). Posiłki są serwowane w formie bufetu szwedzkiego.

Jest możliwość zamówienia posiłków wegetariańskich.

Transport

W cenie wyjazdu zapewniona jest wspólna podróż autokarem w dwie strony.

Można także przyjechać na miejsce we własnym zakresie – od ceny można wówczas odjąć koszt transportu – 150 zł.
Ośrodek oferuje parking.  Koszt parkingu to 40 zł/doba.

Program

Nasz wyjazd to wyjazd rekreacyjno – wypoczynkowy. Aktywność fizyczna gwarantowana będzie każdego dnia!  Wspólnie poćwiczymy na sali, w planach są zajęcia relaksacyjne, rozciągające, ale będzie także gimnastyka, którą lubicie, czyli będą też elementy fitnessowe. Z kolei centrum i okolice Mikołajek zwiedzimy podczas marszów z kijami (Nordic Walking). Czekają nas jeszcze inne atrakcje!

Podczas pobytu planowane jest ognisko pod gołym niebem, ozdobione milionem gwiazd. Czy to nie brzmi wspaniale? 🙂

W czasie wolnym będziecie mogli skorzystać z bezpłatnej strefy wellness, która będzie czynna codziennie od 14.00 do 20.00. W skład strefy wchodzą:

 • basen,
 • jacuzzi,
 • sauna sucha

Podczas pobytu w Hotelu Santa Monica, będzie można także skorzystać z odpłatnych masaży, wykonywanych przez profesjonalistów takich jak: masaż relaksacyjny, masaż klasyczny, masaż gorącymi kamieniami, masaż bańką chińską, masaż twarzy, masaż dłoni i masaż stóp. W ofercie są także zabiegi upiększające, redukujące zmarszczki oraz oczyszczające.

Cena za 30 min masażu to 110 zł
Cena za 60 min masażu to 180 zł

Przykładowy plan dnia

Pamiętajcie, że rozkład zawsze dopasowujemy do grupy i pogody 🙂

 • Śniadanie
 • Gimnastyka/marsz z kijami
 • Czas wolny
 • Integracja
 • Marsz z kijami/gimnastyka
 • Obiadokolacja
 • Czas wolny np. w strefie SPA

Dodatkowe atrakcje

W drodze do Mikołajek, podjedziemy do miejscowości Wojno. Mieści się tu Klasztor Staroobrzędowców. Dzieje Klasztoru  sięgają pierwszej połowy XIX wieku, kiedy nad brzegiem jeziora Duś osiedlił się jeden z filiponów (czyli właśnie staroobrzędowców), wypędzonych z Rosji. Byli to ludzie, którzy nie zaakceptowali reformy religijnej w Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej i w wyniku prześladowań, musieli uciekać z kraju. Wielu z nich dotarło na Mazury. Początkowo klasztor w Wojnowie był wyłącznie dla mężczyzn, z upływem czasu został przekształcony w klasztor żeński. Od końca II wojny światowej jest już tylko zabytkiem, gdzie zobaczymy stare zabudowania zakonne i gospodarcze oraz cenne ikony w domu modlitwy. Niedaleko klasztoru znajduje się cmentarz sióstr zakonnych, gdzie pochowano również ostatnią z wojnowskich zakonnic – Afimię Kuśmierz.
Zwiedzanie trwa około 1 godziny. Można wziąć pieska 🙂
Przejazd i bilet wstępu w cenie wyjazdu.

Jeśli będziecie chętni to wybierzemy się na tor saneczkowy. Tor ma 520 m zjazdu i można rozpędzić się nawet do 40 km/h! Kto jest głodny adrenaliny? 😀 Emocje będą niezapomniane! Ja już nie mogę się doczekać!
Zjazd dla chętnych. Dodatkowo płatny ok. 10 zł/os/1zjazd.

Jeśli pogoda nam dopisze (zamówienie na pogodę w niebie już złożona :D) to udamy się wspólnie na rejs statkiem „Perła Bałtyku” po Jeziorze Śniardwy. Jezioro to jest największym jeziorem w Polsce! Otoczone jest przez piękną przyrodę, liczne lasy i łagodne wzniesienia. To idealne miejsce do uprawiania różnych form rekreacji. Znajduje się na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego.
Rejs trwa około 1 godziny.
Rejs dla chętnych. Dodatkowo płatny ok. 40zł/os.

Tutaj także będziemy zależni od pogody, ale jeśli nie będzie padać, to chciałabym Was także zabrać na przepiękny spływ po rzece Krutyni. Cała długość rzeki Krutynia wysadzana jest z obu jej stron liściastymi drzewami, które rzucają swój cień na gładką taflę rzeczną. Głębokość rzeki wynosi przeciętnie 65 cm zaś dno jest porośnięte wodorostami i liliami wodnymi. W rzece żyje wiele gatunków ryb oraz raki, których obecność świadczy o czystości wody. Spływy po Krutyni to najlepszy sposób by poznać Mazury. Spływ będzie wyjątkowy, ponieważ odbędzie się w łodziach wraz z Panem flisakiem, który pokaże nam piękno rzeki.
Spływ trwa 2 godziny.
Spływ dla chętnych. Dodatkowo płatny – cena między 80 – 110 zł (na miejscu podam cenę ostateczną)

Dołącz już teraz!

Cena zawiera:

 • Nocleg
 • Wyżywienie – śniadania i obiadokolacje
 • Transport
 • Opłatę uzdrowiskową
 • Marsze nordic walking
 • Gimnastykę
 • Wspólne ognisko
 • Wycieczkę autokarową i wstęp do Klasztoru Staroobrzędowców
 • Ubezpieczenie

Cena nie zawiera:

 • Dodatkowych zabiegów rehabilitacyjnych i pielęgnacyjnych w obiekcie
 • Biletu wstępu na rejs po Jeziorze Śniardwy
 • Kosztu dojazdu na spływ oraz samego spływu po rzece Krutyni
 • Kosztu parkingu za samochód w przypadku samodzielnego dojazdu

CHCESZ JECHAĆ - SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ!

Jak wziąć udział w wyjeździe?

    1. W celu rezerwacji miejsca napiszcie do mnie maila: szczerek.dagmara@gmail.com lub zadzwońcie na numer: 692 823 536.
    2.  Wpłata zaliczki odbędzie się w późniejszym terminie. Z osobami zapisanymi na liście będę się kontaktować osobiście.
     3. Odliczajcie czas do wyjazdu!

 OBOWIĄZUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ!

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!

Informacje praktyczne

 • W przypadku samodzielnego dojazdu do Mikołajek należy odliczyć 150 zł od całości kwoty.

Dokumenty

Poniżej znajdziesz niezbędne dokumenty dotyczące podróży. Proszę, zapoznajcie się z nimi.

 • Umowa o świadczenie usług turystycznych – plik do wglądu bliżej terminu wyjazdu
 • Załącznik 1: Ogólne warunki uczestnictwa wyjazdu „Zimowisko ze Szczeroaktywną” –plik do wglądu bliżej terminu wyjazdu
 • Załącznik 2: OWU firmy ubezpieczającej – plik do wglądu bliżej terminu wyjazdu
Organizator wyjazdów turystycznych – Dagmara Szczerek Szczeroaktywna – wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki nr 2449

Jedziecie z nami? Zapowiada się super wyjazd!

Chcesz wiedzieć jak wyglądają moje wyjazdy? Zobacz filmiki z naszego ostatniego zimowiska w Szczawnicy (zimą) i wakacji w Łebie (latem)!