Mamy teraz trudny czas, każdy z nas jest zmuszony do siedzenia w domu, a wszelka aktywność społeczna, zawodowa i fizyczna została całkowicie albo częściowo wstrzymana. W takiej sytuacji ciężko znaleźć motywację do ruchu, do zrobienia czegoś miłego dla siebie. Warto jendak spróbować zatrzymać się na chwilę i pomyśleć co jest dla nas naprawdę ważne! 

Jeśli zapytasz co jest dla mnie najważniejsze, oczywiście zawsze na pierwszym miejscu postawię rodzinę, miłość i przyjaźń… a jeśli zapytasz bez czego nie mogłabym żyć to z pewnością odpowiem: aktywność fizyczna! A wiesz dlaczego? Bo ruch to życie! Wiem banał, ale kiedy mogę przejechać się na rowerze, albo pójść na spacer z psem to czuję, że całe moje ciało zaczyna ożywać. W żyłach krew zaczyna szybciej płynąć, oczy zaczynają cieszyć się widokami, nawet tymi, które już doskonale znają. Kiedy robię coś dla mojego ciała, robię też dla duszy! Dlatego tak ważna jest aktywność fizyczna i to w każdym wieku! Nie ważne, czy masz 5, 30 czy 80 lat. Istotne jest to, co dzieje się w naszym organizmie i umyśle podczas wysiłku!

Aby przeciwdziałać domowemu marazmowi i demotywacji w czasie pandemii koronawirusa, podjęłam współpracę ze Stowarzyszeniem ESPAR 50+ tworząc projekt „Łapię dzień”. Jego celem jest zachęcanie wszystkich, a w szczególności osoby starsze, do ruchu! Na profilu Facebook’a oraz na kanale YouTube ESPAR 50+ zobaczysz wszystkie filmiki z tej akcji, a w zakładce SZCZEROAKTYWNA W RUCHU znjdziesz moje propozycje ćwiczeń.

Zachęcam Cię do udziału w akcji!  Niech siedzenie w domu nie będzie powodem do smutku, tylko  impulsem do wykorzystania wolnego czasu i możliwości współczesnych technologii do ruszenia swojego ciała. Ono będzie Ci za to wdzięczne! 🙂